Systemy szyfrowania i nadpisywania danych

Szybki rozwój technologii zrewolucjonizował sposób wytwarzania i dystrybucji dokumentów w środowisku biurowym. Dane, których dawniej drukowanie, kopiowanie i przekazywanie innym użytkownikom organizacji zajmowało sporo czasu, dzisiaj są przetwarzane błyskawicznie. Oczywiście w tym samym czasie pojawiły się nowe zagrożenia, związane głównie z ochroną cyfrowych danych i informacji, które są przekazywane wewnątrz organizacji i poza jej obręb. Nowoczesny sprzęt biurowy taki jak urządzenia wielofunkcyjne, drukarki i skanery, które podłączone są bezpośrednio do sieci korporacyjnych mogą stanowić lukę w systemie zabezpieczeń. Za każdym razem, gdy dokumenty są drukowane lub kopiowane, urządzenie przechowuje je jako ukryte dane tymczasowe na wbudowanym dysku twardym. Dlatego nowoczesny sprzęt biurowy powinien podlegać takim samym zasadom bezpieczeństwa, jak inne systemy informatyczne. Pracownik korzystając z urządzenia na korytarzu musi być pewny, że informacje zawarte w dokumentach będą bezpieczne nie tylko na jego stacji roboczej, ale również w drodze i na urządzeniu drukującym lub przetwarzającym dokumenty.

Opracowane przez Xerrex rozwiązania pozwalają tak skonfigurować infrastrukturę, aby spełniała ona najsurowsze wymagania związane z polityką bezpieczeństwa danej organizacji.

Podstawowymi elementami systemu są moduły szyfrowania oraz nadpisywania danych przechowywanych na dysku twardym, NVRAM i pamięci flash ROM, dzięki którym zabezpieczamy dane przed wykradzeniem bezpośrednio z urządzenia. Powyżej opisywane zabezpieczenia danych zgodne są z normą ISO15804 - Common Criteria Certified.

Dodatkowo podczas wdrożenia systemu zostaje uruchomione

  • Komunikację z urządzeniem z wykorzystaniem bezpiecznej transmisji zaszyfrowanego strumienia danych SSL.
  • Autoryzację Windows z możliwością włączenia protokołu uwierzytelniania i autoryzacji Kerberos.
  • Komunikację/zarządzanie urządzeniami za pomocą protokołu HTTPS z możliwością ograniczenia zakresu adresów IP.
  • Zabezpieczenie przed wysłaniem dokumentu na nieautoryzowane adresy.
  • Automatyczne wylogowanie użytkownika po ustawionym przez administratora czasie.

Kontakt | O Xerrex | Mapa strony
Copyright © XERREX 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.