Card Authentication Package

Broszura

Nieodłącznym elementem każdego biura w dzisiejszych czasach są urządzenia wielofunkcyjne i drukarki. W przypadku gdy z tych urządzeń korzystają duże grupy robocze lub nawet całe departamenty niezbędnym staje się wdrożenie zaawansowanych mechanizmów podnoszących bezpieczeństwo. Jednym z elementów takich rozwiązań są systemy autoryzacji do urządzeń oparte na usługach Active Directory, LDAP.

Oprócz podstawowych korzyści wynikających z uruchomienia autentykacji, takich jak zabezpieczenie przed przeglądaniem, kopiowaniem lub wysyłaniem dokumentów przez nieupoważnionych użytkowników uzyskujemy dostęp do funkcji, które w jeszcze większym stopniu podnoszą bezpieczeństwo sieci korporacyjnych i wpływają na komfort użytkowania sprzętu.

Jednym z większych zagrożeń utraty poufnych informacji stanowią wydrukowane dokumenty pozostawione na urządzeniu. Przyczyną może być celowe działanie lub zwykłe zaniedbanie. Czasami po prostu ktoś zapomni odebrać dokument z drukarki. Rozwiązaniem takiego problemu może być uruchomienie wydruku poufnego, który zostanie zwolniony z pamięci dopiero w chwili zalogowania się użytkownika na urządzeniu. Ponadto większość urządzeń wielofunkcyjnych pozwala skanować dokumenty bezpośrednio do poczty email. Niestety brak autoryzacji powoduję, że nadawca takiej korespondencji może być całkowicie anonimowy, i może wysłać poufne dokumenty na dowolny adres co w oczywisty sposób jest pogwałceniem podstawowych norm bezpieczeństwa. Z tego powodu systemy autoryzacji i zabezpieczenia dostępu do urządzeń stanowić powinny podstawę bezpieczeństwa sieci IT. Uruchomienie mechanizmów autoryzacji zapewni nie tylko kontrolę nad dostępem do urządzenia i jego poszczególnych funkcji ale umożliwi również podpisywanie skanowanych na emaila przesyłek nazwą zalogowanego pracownika.

Logowanie do AD, LDAP wymaga wpisania przez użytkownika loginu oraz hasła co przy rozbudowanych kodach zabezpieczających może być uciążliwe i przy dużej liczbie użytkowników generować kolejki przy urządzeniu. Rozwiązaniem są tu systemy logowania wykorzystujące karty zbliżeniowe. Metoda uwierzytelniania kartą eliminuje konieczność wprowadzania haseł i numeru PIN, które mogą być łatwo ujawnione oraz podnosi komfort obsługi urządzeń.

Oferowany przez Xerrex Card Authentication Package (CAP) wykorzystuje wiodącą technologię odczytu kart do kontrolowania dostępu użytkowników do standardowych funkcji drukowania, skanowania, kopiowania i faksowania w urządzeniach wielofunkcyjnych i drukarek Ricoh.

Wdrożenie systemu Card Authentication Package, pozwala korzystać ze wszystkich zalet wynikających z współużytkowania sprzętu, zapewniając kontrolę dostępu do poszczególnych funkcji urządzeń. Zabezpiecza on przed przeglądaniem, kopiowaniem lub wysyłaniem dokumentów przez nieupoważnione osoby ograniczając możliwość włamania i wykradzenia danych z sieci korporacyjnej zapewniając jednocześnie:

  • Przyjazne dla użytkownika, zaawansowane zabezpieczenie urządzeń wielofunkcyjnych.
  • Płynną integrację z istniejącym systemem bezpieczeństwa opartym o karty identyfikacyjne.
  • Opcję druku bezpiecznego podnoszącą bezpieczeństwo dokumentów podczas drukowania i zwiększającą jego wydajność.
  • Wydajne kosztowo, skalowalne rozwiązanie - wersje wbudowana i serwerowa dostosowane do potrzeb firm różnej wielkości.
  • Wzrost wydajności dzięki możliwości bezpiecznego używania wszystkich funkcji wytwarzania i dystrybucji dokumentów dostępnych w urządzeniach.

Kontakt | O Xerrex | Mapa strony
Copyright © XERREX 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone.